افزایش سرعت سایت

بهینه‌سازی و افزایش سرعت سایت‌های وردپرسی

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار گوگل در سئو، سرعت لود بالای سایت است. باز شدن سریع صفحات سایت رابطه مستقیمی در افزایش رضایت و اعتماد کاربران به سایت شما دارد. طبق آمار بیش از 80% از کاربرانی که تجربه کندی سرعت صفحات را داشته باشند دیگر به آن سایت مراجعه نمی‌کنند، به طوری که اگر مدت زمان باز شدن آن خیلی طولانی شود ممکن است کاربر بلافاصله سایت را ببندد.

تجربه بهتر کاربران از سایت

بهبود سئو و رتبه گوگل

افزایش بازدید از سایت

احتمال افزایش بیشتر فروش

کسب اعتماد و اعتبار بیشتر

کاهش نرخ خروج از سایت

مراحل بهینه‌سازی سرعت سایت

اولین قدم تحقیق و بررسی و آزمون و خطا برای کشف عامل اصلی کند شدن سرعت سایت است و در نهایت با بهینه‌سازی بخش‌های مختلف سایت، سرعت لود صفحات بهبود خواهند یافت.

بهینه‌سازی ساختار و حذف افزونه‌های اضافی

ساختار، امکانات و افزونه‌های فعال روی سایت بررسی می‌شوند. تا جای ممکن ساختار سایت و نحوه اجرای امکانات بهینه‌سازی می‌شود و افزونه‌های اضافی حذف می‌شوند.

بهینه‌سازی و پاکسازی جداول دیتابیس

داده‌های غیرضروری و اضافی که به مرور زمان با نصب پلاگین‌های متعدد ایجاد شده از دیتابیس حذف می‌شوند تا حجم دیتابیس کاهش و مصرف CPU پایین‌تر بیاید.

بهینه‌سازی درخواست‌ها و فایل‌های CSS و JS

با Minify کردن فایل‌های CSS و JS و ادغام آن‌ها باهم، تعداد درخواست‌های HTTP را کاهش داده و با زمان‌بندی لود فایل‌ها سرعت باز شدن صفحات را افزایش می‌دهیم.

بررسی هاست و بهینه‌سازی کانفیگ سرور

منابع کافی و تنظیمات سرور از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در سرعت سایت است. اگر هاست یا سرور مناسبی نداشته باشید، تمامی بهینه‌سازی‌ها بی‌فایده خواهد بود.

راه‌اندازی سیستم Cache و شبکه CDN

اجرای سیستم Cache برای نگهداری فایل‌های استاتیک سایت در مرورگر کاربر و قرار دادن CDN برای سایت به منظور لود سریع‌تر سایت از نزدیک‌ترین سرور به کاربر.

بهترین نتیجه در بهینه‌سازی سایت

افزایش سرعت سایت

همین حالا برای بررسی و رفع مشکل سرعت سایت خود با ما تماس بگیرید!

اگر سرعت باز شدن صفحات سایت شما بالا نباشد، علاوه بر تاثیر منفی بر سئو و کاهش رتبه سایت باعث می‌شود تا کاربر از انتظار برای باز شدن سایت شما خسته شود و سایت شما را ببندد و نیازش را از سایت دیگری برطرف کند.

سرعت باز شدن سایت به عوامل مختلفی از جمله سرعت اینترنت کاربر، اتصال به VPN و… بستگی دارد. سرعت باز شدن مناسب سایت‌ها به طور متوسط 7 ثانیه است و ایده‌آل‌ترین حالت آن کمتر از 3 ثانیه است.

بله! یکی از مهم‌ترین فاکتورهای گوگل در رتبه‌بندی سایت‌ها، سرعت باز شدن وبسایت است. به دلیل افزایش Bounce Rate (نرخ خروج کاربر از سایت) و ارائه سیگنال منفی به گوگل، باعث لطمه زدن به سئو سایت می‌شود.

عواملی زیادی از جمله نوع طراحی، کدنویسی، قالب، پلاگین‌های استفاده شده، حجم دیتابیس، تنظیمات سرور و… در سرعت سایت شما تاثیرگذارند و میزان بهینه‌سازی آن با بررسی دقیق وبسایت میسر است. اما به طور کلی انجام بهینه‌سازی به طور محسوس سرعت سایت شما را افزایش می‌دهد. 

وبسایت GT Metrix و ابزار Page Speed Insight بهترین، دقیق‌ترین و معتبرترین معیار برای اندازه‌گیری سرعت وبسایت‌ها می‌باشند.

درخواست بهینه‌سازی سرعت سایت

پس از ثبت درخواست از طریق فرم زیر، کارشناسان مستر ادز با شما تماس خواهند گرفت.